Google'un bilinmeyen yönleri 6

Google’ın yeni sürprizi yine görenleri şaşırtıyor. Google şimdi de ‘Let it snow’ (kar yağdır) yazanların ekranına karlar yağdırıyor. Karlar biriktikçe ekran tamamen buzlanıyor ve görünmez oluyor. Ekranı Mouse ile yavaş yavaş ya da ‘defrost’ tuşu ile tamamen temizleyebilirsiniz.

Google’ın bu uygulaması akıllara yılbaşı kutlamasını getirse de Google Musevilerin bayramını da ihmal etmemiş; “Hanukkah” yazan kullanıcılar için de bir sürpriz hazırlamış.

Bir çoğumuzun bildiği gibi Google daha önce de böyle arama sorgusu sürprizleri yaparak bizi eğlendirmişti. Gelin bir hatırlatma yapalım:

1-) Do A Barrel Roll: Arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? “do a barrel roll” yazdığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz

2-) En yalnız sayı hanigisi: Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. mesela “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınız zaman Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek.

3-) Askew: Google’da “Askew” yada “tilt” aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

4-) Google gravity: “Google gravity” yazın ve “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesine basın.Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

5-) Recursion: “Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

6-) Chuck Norris nerede: “Where is Chuck Norris?” yazarak aramasını yaptığınız zaman sizi www.nochucknorris.com sitesine yönlendirerek “Google Chuck Norris’i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur.” mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

7- ) Ve Son Olarak Google’nin servislerinden birisi olan Youtube‘de video izlerken ileri – geri – üst -alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün...

Facebook Twitthis Furl